Решке се изјасни позитивно за евентуално доаѓање на Мурињо во Баерн

Поранешниот директор на Баерн Минхен, Михаел Решке, проговори околу можното назначување на Жозе Мурињо за тренер на Баварците.

– Мурињо е мајстор за мотивација, има харизма. Тоа би можело да биде излез од ситуацијата, треба да се разгледа неговата кандидатура. Баерн треба сериозно да размисли за опцијата со Мурињо, изјави поранешниот функционер во редовите на германскиот фудбалски гигант.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО