Работнички го именува Горан Станиќ за нов тренер

Откако утрово објавија дека Гоце Седлоски спогодбено го раскинал договорот, од ФК Работнички веднаш го пронајдоа и неговиот наследник.

Од клубот од Дебар Маало објавија дека нов шеф на Стручниот штаб ќе биде Горан Станиќ. Во работата ќе му помагаат Баже Лазаревски и Бојан Марковски, а тренер на голманите останува Матеј Миленков.

Новиот Стручен штаб предводен од Горан Станиќ, денеска ќе го одржи првиот тренинг со тимот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО