ПСЖ задоволен од Донарума – ќе му предложи нов договор

Раководството на Пари Сен Жермен има намера да го продолжи договорот со голманот Џанлуиџи Донарума, пренесува новинарот Џанлука Ди Марцио.

Според изворот, парижаните ќе преговараат со 25-годишниот Италијанец по завршувањето на сезоната 2023/24. Управата на клубот може да го направи голманот капитен на тимот.

Донарума игра за ПСЖ од јули 2021 година. Во сезоната 2023/24 учествуваше на 40 натпревари во сите конкуренции при што прими 36 гола и 16 пати ја зачува својата мрежа.

Актуелниот договор на голманот со францускиот клуб е до крајот на јуни 2026 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО