ПСЖ преговара за Кварацхелија

Според новинарот на весникот „Л”Екип“, Лоик Танзи, раководството на ПСЖ може да издвои околу 60 милиони евра за фудбалерот на Наполи, Квича Кварацхелија.

Крилниот напаѓач тимот од Италија претходно нагласи дека е подготвен да ја промени средината. Францускиот шампион засега нема официјална понуда до „наполитанците“, но двете страни страните се во постојан контакт.

Претходно весникот „Ла Газета дело Спорт“ објави дека тимот од „Паркот на принцовите“ понудил 100 милиони за потписот на Грузиецот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО