Џејми О’Хара верува дека Манчестер сити нема да стане вистински гигант

Легендарниот, Џејми О’Хара, не е убеден дека Манчестер сити ќе стане вистинска фудбалска класа и дека не може да се споредува со шпанските гиганти.

– Реал Мадрид и Барса секогаш ќе бидат тоа што се. Ливерпул и Манчестер Јунајтед исто така без разлика на деценијата. Тие се уште се најголемите клубови во светот – вели Англичанецот.

– Сити е во сопственост на држава, нивниот тренер е Пеп Гвардиола, но јас ќе ви кажам нешто: порано или подоцна тоа ќе се промени, изјави поранешниот играч од средниот ред на Тотенхем.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО