Премиер лига: Палмер најдобар во април

Фудбалерот на Челси, Кол Палмер, го доби признанието за најдобар играч во април во Премиер лигата. Конкуренти на Палмер му беа Бруно Фернандеш (Манчестер јунајтед), Јошко Гвардиол (Манчестер сити), Каи Хаверц (Арсенал), Жан-Филип Матета (Кристал палас) и Џордан Пикфорд (Кристал палас).

Палмер (22) минатиот месец одигра четири средби и успеа да постигне хет-трик против Манчестер јунајтед. Палмер е првиот играч на „сините“ кој ја добива оваа награда од есента 2018 година која тогаш заврши кај Еден Азар.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО