Познатиот инсајдер вели дека Леброн ќе добие нов договор

Новинарот на „ESPN“, Брајан Виндхорст, верува дека големата ѕвезда на Лос Анџелес, Леброн Џејмс, ќе остане уште неколку години кај „езерџиите“.

-Мислам дека ова не е последната борба на Леброн. Верувам дека Леброн ќе потпише повеќегодишен договор со Лејкерс. Тој ќе биде уште повреден од сегашниот – изјави Виндхорст за – „First Take“.

39-годишниот Џејмс има договор до крајот на сезоната 2024/2025 за 51милион долари. Леброн во сезонава има 49 натпревари со просек од 24,8 поени, 7,2 скока и 7,8 асистенции.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО