Познати четвртфиналните двојки во Купот на македонија во одбојка

Одбојкарската федерација на Македонија со ждрепка денес ги одредени двојките за натпреварите од четвртфиналето на Купот на Македонија во двете сениорски конкуренции.
Како и во осминафиналето и во оваа фаза се игра само по еден натпревар.

КУП НА ОФМ 2024 (М):
Работнички 71&22 – Шкендија
Струмица – ГОК Борец
Штип УДГ – Весна Пробиштип
Лирија – Универзитет во Тетово
КУП НА ОФМ 2024 (Ж):
Работнички – Вардар ЕМ
Јанта Волеј – Фит Фан Волеј
Наковски Волеј – Младост УДГ
Струмица – Пелистер Волеј

Четвртфиналните средби и во двете конкуренции ќе бидат одиграни на 14 февруари.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО