Покетино: Не ме интересираат шпекулациите

Аргентинскиот тренер на клупата на фудбалскиот состав Челзи, Маурисио Покетино, вели дека му здосадило да ги слуша сите шпекулации поврзани со неговата иднина на стадионот – „Стемфрод Бриџ“.

-Треба да го прашате раководството на клубот дали сакаат да продолжам да работам или не. Ако договорот ми биде продолжен за уште една година, тогаш претпоставувам дека ќе останам, – изјавил Покетино.

Неговиот тим во финишот на сезоната се наоѓа на осмото место во Премиер-лигата со 51 бод.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО