Бундес-лигата го објави идеалниот тим на сезоната, дoминираат играчите на новиот шампион

Бундес-лигата го објави идеалниот тим на сезоната. Фудбалерите беа избрани по пат на галасање на фановите, претставиците на клубовите и фудбалските анализитичари во Германија. Најмногу играчи доаѓаат од новиот шампион- Баер Леверкузен.ж

Еве го идеалниот тим: Голман : Грегор Кобел (Борусија Дортмунд); Дефанзивци : Џереми Фримпонг (Леверкузен), Џонатан Та (Леверкузен), Валдемар Антон (Штутгарт), Алехандро Грималдо (Леверкузен).Играчи од средниот ред : Џамал Мусиала (Баерн), Гранит Џака (Леверкузен), Флоријан Вирц (Леверкузен).Напаѓачи : Серу Џираси (Штутгарт), Хари Кејн (Баерн М), Виктор Бонафејс (Баер).

На три коола до крајот на сезоната, Баер Леверкузен ја обезбеди шампионската титула откако набилда недостижна предност во однос на конкурентите.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО