Слот: Ќе мора да ја почекаме одлуката на раководството

Икао медиумите во Англија објавија дека тренерот на фудбалерите на Феенорд, Арне Слот, на крајот на сезоната ќе се пресели во Ливерпул, стратегот на холнадскиот состав негира дека има конкретен договор.

– Се уште ништо не е официјално потврдено. Очекувам дека двете страните ќе постигнат договор но, не знам кога тоа ќе се случи – изјави Слот.

Медиумите претходно објавија дека Холанѓанецот ќе замине на „Енфилд“ откако „црвените“ ќе го платат обештетувањато од околу 15 милиони евра.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО