ПМФЛ: Струга ТЛ со победа во Тетово до нова титула, Вардар ќе игра бараж

Фудбалерите на Струга Трим Лум во претпоследното коло од тековата прволигашка сезона кај нас, направија голем подвиг победувајќи ја Шкендија во Тетово со 2-0 и со тоа и официјално обезбедувајќи ја вторпат во низа шампионската титула на домашната сцена.

Неверојатниот Ибраими со еден велемајсторски погодок ги донесе гостите во водство од 1:0 во првото полувреме, а печат на шампионската победа стави Радески во вториот дел од мечот.
Вардар одигра нерешено 1:1 во Кратово, а и Брера Струмица извади реми кај Шкупи на „Чаир“ по што Вардар дефинитивно оди во бараж за опстанок против екипата на Детонит Плачковица.

ПМФЛ: 32. КОЛО
Шкупи – Брера 0-0
Шкендија – Струга ТЛ 0-2
Гостивар – Работнички 0-0
Тиквеш – Воска 0-0
Силекс – Вардар 1-1
Македонија ЃП – Брегалница 2-1

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО