Пелистер со пригодни подароци за светските шампиони

Македонскиот ракометен првак Еурофарм Пелистер пред стартот на вечерашниот меч со ПСЖ
на новите светски шампиони со селекцијата на Франција, браќата Карабатиќ, Никола и Лука,
како и на Пранди им врачи специјални подароци.

Подароците на трите француски ѕвезди им го додели капитенот на Еурофарм Пелистер, Филип Кузмановски.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО