Партизановци, им се осветивме!

Панатинаикос успеа да ја освои седмата круна во Евролигата, откако вечерва беа подобри во финалето од актуелните владетели, тимот на Реал Мадрид.

Со оглед на тоа дека во редовите на ПАО имаше двајца поранешни кошаркари на Партизан, Матијас Лесор и Јоанис Папапетру, кои имаа посебна мисија и мотивација во ова финале против „кралевите“.

Во славјето по натпреварот, при вклучување во живо на Инстаграм, Папапетру и Лесор имааа што да порачаат, тоа се однесуваше до Партизан и „гробари“.

– Им се осветивме, им вративме!“, јасно алудирајки на она што се случуваше минатата сезона пред Фајнал-форот, кога Партизан во чуден сплет на околности од 2-0 предност, не успеа да се пласира на Ф4, а тоа го направи Реал, кој подоцна стана и шампион.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО