Паладино е нов тренер на Фиорентина

Рафаеле Паладино, кој досега ја предводеше екипата на Монца, ќе седнеу на тренерската клупа на Фиорентина која објави дека потпишала договор со 40-годишниот италијански стручњак до крајот на јуни 2026 година, со опција за продолжување на уште една година.

Паладино беше Монца од септември 2022 година, а под негово водство тимот одигра 73 натпревари. Во сезоната 2023/24, Монца заврши на 12. место во Серија А.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО