Милан го бара Лукаку на заем?

Милан е заинтересиран да го ангажира напаѓачот на Челси, Ромелу Лукаку на заем. Според информациите од Италија, „росонерите“ го контактирале лондонскиот клуб со со цел да ја договорат зделката со Лукаку.

Сепак, останува нејасно дали Милан има и друга опција освен заем, бидејќи англискиот клуб, наводно, не е подготвен да одобри нова позајмица и очекува конкретни понуди за купо/продажба на Лукаку.

Се зборува дека Антонио Конте, кој го презеде Наполи, е заинтересиран за услугите на Белгиецот, но лондончани чекаат и на побогата понуда од Саудиска Арабија за да трансфер на 31-годишниот голгетер.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО