Од таму шутирај колку сакаш! ИИИИ…. како колку сакаш – Хезоња постигна нестварна тројка!

Партизан и Реал Мадрид играат доста тврд натпревар вечерва во „Штарк Арена“.

По првиот дел, Реал имаше два поени предност, додека на крајот од третата четвртина, ситуацијата е нешто подобра за гостите од Мадрид со предност од 6-7 поени, а секако е поефикасно од првиот дел.

Интересна ситуација се случи на истекот на првата четвртина, кога хрватскиот кошаркар Марио Хезоња, со звукот на сирената, успеа да постигне тројка од огромна далечина.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО