Обрадовиќ ја оживеа историјата – српскиот стратег облече дрес на друг клуб

Жељко Обрадовиќ во својата кариера има освоено девет титули во Евролигата.

Покрај Партизан, во кој се почна за него во кариерата, тој на титули во ова првенство се радуваше со уште четири клуба.

Познато е дека далечната 1992 година, кога Партизан со Обрадовиќ ја освои првата титула, победата во финале ја остварија против Хувентуд, па српскиот стратег се потсети на тие времиња.

Тренерот на клубот од Белград, заедно со својот помошник Џузепе Мариа, го облече дресот на тимот од Бадалона и на тој начин се потсети на пехарот кој го освои во 1994 година со Хунвентуд, во тамошното првенство.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО