Наполи сака да си го врати дефанзивецот Ким Мин

Фудбалерот, Ким Мин, кој во изминатото лето го напушти Наполи и се пресели во Баерн Минхен, може да се врати како позајмен во италијанскиот состав, наведуваат денеска дел од медиумите на Апенините.

\Централниот дефанзивец не успеа да се адаптира на Бундес-конкуренцијата а тоа сакаат да го искористат луѓето од Наполи и да го вратат во Серија „А“. Во целата ситуација единствен проблеми би била високата плата на Ким која изнесува 8,5 милиони евра годишно.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО