Напаѓачот на Холандија посебно се мотивира од глетката на трибините

Фудбалерот на Холандија, Вот Вегхорст, кој го постигна победничкиот гол на мечот со Полска, вели дека максимално го мотивира атмосферата на трибините.

– Мојата улога ме обврзува да ги искористам шансите. Не верував дека мојот прв допир со топката ќе донесе погодок – вели корпулентниот играч.

-Секогаш се чувствувам вреднуван од навивачите. Кога ќе ги видиме фанови облечени во портокалова боја, се мотивираме исклучително – изјави играчот на Холандија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО