Мојс: За малку го испуштивме Палмер

Менаџерот на фудбалерите на Вест Хем, Дејвид Мојс, објасни како пропадна трансферот на Кол Палмер во 2023 година кој од Манчестер Сити замина во Челзи иако „чеканите“ беа главни кандидати за неговиот потпис.

– Бев во постојан контакт со неговиот агент и напредувавме но, во последен момент нешто се промени и не успеавме да го завршиме договорот, – изјави Мојс.

Палмер кој има договор до 20230 година, во сезонава се појави на 44 натпревари за „сините“ во сите конкуренции и успеа да 25 голови и да направи 13-ет успешни додавања за погодок.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО