Алегри: Задоволство е да се игра проти Рома

Тренерот на фудбалерите на Јувентус, Масимилијано Алегри, пред мечот со Рома во 35 коло во Серија „А“ проговори за досегашната активност кај „старата дама“.

-Фудбалот не може да се објасни. Фудбалот е наменет да се игра, има моменти кога работите одат добро, има моменти кога играш подобро, но не можеш да победиш поради комбинација од суспензии и повреди, – вели Алегри.

– Поминавме неколку месеци без напаѓач но, сега треба да размислиме што доаѓа. Треба да се обидеме што побрзо да се пласираме во Лигата на шампионите, – потенцираше Алегри.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО