Гигантите го следат играчот на Аталанта

Дефанзивецот на Аталанта, Џорџо Саклвини, влегува во радарот на : Јувентус, Милан, Интер, Челзи, ПСЖ, Манчестер Јунајтед како и Реал Мадрид.

Тимот од Бергамо претходно го продолжи договорот со 20-годишниот дефанзивец до 30 јуни 2028 година со годишни примања од околу 1,5 милиони евра. Сезонава Скалвини одигра 30 натпревари на кои постигна еден гол и направи три асистенции. Неговата трансферна сума се движи од 35 до 40 милиони евра.

Скалвини е еден од најстандардните во Аталанта кој о 26 одиграни натпревари во Серија А се наоѓа на петтото место на табелата во Серија „А“.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО