Клоп не верува што прават неговите главно млади фудбалери

Ливерпул, Јирген Клоп, ја коментираше денешната минимална победа од 1-0 во натпреварот од 27. коло на англиската Премиер лига со Нотингем Форест.

– Сосема необичен ден. Имавме тежок распоред. Овој натпревар не ни беше лесен. Имавме свои моменти. Не почнавме баш најдобро – вели Клоп.

– Да ми кажевте пред 12 дена дека ќе ги добиеме сите четири натпревари, ќе кажев дека нема шанси, тоа е невозможно. Во сегашните околности да се добиваат натпревари е едноставно смешно – вели Германецот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО