Меси влегува во форма пред Копа Америка, Аргентина ја победи Гватемала

Аргентина ја победи Гватемала со 4:1 во пријателски натпревар пред стартот на Копа Америка. Натпреварот го обележа Лионел Меси кој поради пропушти два натпревари и одигра само половина час на претходниот дуел против Еквадор.

Лионел Меси од ноември минатата година се најде во стартниот соства на Аргентина. Меси го предводеше тимот со два гола, асистенција и изборен пенал.

Откако Гватемала поведе по само четири минути игра со авто-голот на Лисандро Мартинез. Меси изедначи осум минути подоцна, потоа два гола постигна Лаутаро Мартинез, а точка на натпреварот стави Меси.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО