Мбапе нема да игра на ЛОИ

Селекторот на младата фудбалска репрезентација на Франција, Тери Анри, нема да му ја исполни желбата на напаѓачот Килијан Мбапе.

Имено, играчот на „триколорите“ кој го напушти ПСЖ и треба деновиве да се активира во Реал Мадрид, не е ставен на списокот за Летните олимписки игри во Париз.

Иако Мбапе имаше желба да ги брани боите на Франција на најголемиот светски спортски настан, тоа нема да се случи.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО