Мареска верува во светла иднина

Енцо Мареска откако беше промовиран како нов тренер на фудбалерите на Челзи, ги искажа првите впечатоци и очекувања.

– Ќе изградиме тим кој ќе ја продолжи традицијата на успеси на клубот и ќе ги направи горди нашите навивачи – рече Марески за официјалниот сајт на „сините“.

Италијанецот кој дојде од Лестер, потпиша договор со лондончани кој ќе биде валиден до летото во 2029 година.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО