Мандариќ од утре ја превзема Војводина

Некогашниот сопственик на словенечка Олимпија Љубљана, Милан Мандариќ, влегува во српскиот прволигаш Војводина.

Како што објавија медиумите, американскиот бизнисмен со српско потекло, ќе стане потпретседател на фудбалскиот клуб Војводина.

Утре треба да се одржи клупско собрание на кое како потпретседател ќе го придружува Мирослав Тањга, поранешен фудбалер на Војводина.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО