Манасков: Нема лесно да се предадеме против ПСЖ

Ракометарите на Еурофарм Пелистер утре попладне против ПСЖ во Битола ги продолжуваат настапите во Лигата на шампиони (ЛШ). По подолг период на терените се враќа и долгогодишниот македонски репрезентативец, Дејан Манасков.

– Помина доста време откако не сум на терените и едвај чекам да почне натпреварот. Мотивиран сум, за тоа не треба многу да се говори. Чест ми е што по една година пауза повторно ќе настапам во Лигата на шампиони.

Добро сме подготвени и расположени особено по победата над Вардар. ПСЖ е меѓу петте најдобри екипи во Европа, знаеме и каков стил на игра негува Раул. Имаат одлични поединци, затоа им ја препуштаме фаворитската улога, но нема лесно да ја продадеме кожата, истакнува Манасков.

Мечот Еурофарм Пелистер – ПСЖ се игра утре (18.45) часот во салата „Боро Чурлевски“.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО