Познати ривалите на Македонија на ЕП

Шведска, Унгарија и Турција, ќе и бидат противници на Македонија во групата А, на Европското првенство (ЕП) во ракомет за жени, што од 28-ми ноември до 15-ти декември годинава ќе се одржи во Австрија, Унгарија и во Швајцарија.

Мечевите од групната фаза на ЕП ќе се играат во Дебрецин (групата на Македонија), Базел и во Инсбурк, а главната рунда во Дебрецин и во Виена.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО