Ливерпул побара од Египет да не го вика Салах на следните натпревари

Ливерпул побарал од Египетската фудбалска федерација, Мохамед Салах да остане во Англија за да продолжи со опоравувањето и да избегне ризик од нова повреда.

Ѕвездата на „црвените“ се мачеше со повреда поради која не учествуваше до крајот на Купот на африканските нации и пропушти неколку натпревари за „црвените“, но моментално е „фит“ и се врати во тимот на Јирген Клоп.

Египќаните, наводно се согласиле со барањето на Ливерпул истакнувајќи дека тоа е најдобрата опција за нивната ѕвезда за неговата долгорочна рехабилитација.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО