Левандовски доби понуда која не се одбива

Роберт Левандовски може да биде следната голема ѕвезда која ќе се пресели во Саудиска Арабија.

Левандовски во Барселона дојде минатата сезона и во првата сезона  во 46 меча даде 33 погодоци и помогна во освојување на титулата во Примера.

Барселона сака да се ослободи од него на лето, а клубовите од Саудиска Арабија веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Шпанските медиуми откриваат дека Левандовски има понуда од С. Арабија со плата од 100 милиони евра годишно и е спремен да ја прифати.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО