Лазаров: Покажавме жар и борба – одигравме екстра квалитетен меч

По двата тешки порази од Франција и Германија кога малкумина кој очекуваше, Македонија иако во улога на аутсајдер славеше над Швајцарија.

Селекторот на нашиот национален тим Кире Лазаров застана пред медиумите по победата и порача:

-Одигравме екстра квалитетн натпревар, со жар, со борба. Искрено сум многу задоволен и среќен од покажаното вечерва. Стварно сум благодарени на сите, на македонската јавноста и медиумите.

– Жал ми е што на првите два меча, можеби од преголем респект, се донесовме до ситуација да имаме такви резултати.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО