Коке ќе потпише нов договор со Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид сака да ја продолжи соработката со шпанскиот играч од средниот ред, Коке. Ова го објави новинарот Фабрицио Романо на социјалната мрежа Икс.

Според извор, Атлетико Мадрид се приближува кон нов договор со Коке. Како што наведува новинарот, сега е прашање на време.

Деталите од договорот се уште се разговараат, но двете страни одлучија да ја продолжат соработката.

Оваа сезона Коке одигра 38 натпревари на кои не постигна голови, но забележа пет асистенции. Според Трансфермаркт, пазарната вредност на играчот од средниот ред е 14 милиони евра.

Во моментов Атлетико Мадрид е на четвртото место на табелата во Примера со 55 бодови од 28 средби.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО