Кои се најскапите играчи на четвртфиналистите во Лигата на шампиони?

Авторитетниот интернет портал Трансфермаркт ја објави листата на најскапите фудбалери од секој тим учесник во четвртфиналето на Лигата на шампиони (ЛШ).

Еве како изгледа овој список на играчи и кој колку вреди според Трансфермакет: Реал Мадрид: Џуд Белингем (180 милиони евра, играч од средниот ред). Манчестер Сити: Ерлинг Халанд (180 милиони евра, напаѓач). ПСЖ: Килијан Мбапе (180 милиони евра, напаѓач). Арсенал: Букајо Сака (130 милиони евра, играч од средниот ред).

Баерн: Џамал Мусиала (110 милиони евра, играч од средниот ред). Барселона: Гави (90 милиони евра, играч од средниот ред). Атлетико Мадрид: Нахуел Молина (45 милиони евра, дефанзивец). Борусија Дортмунд: Грегор Кобел (40 милиони евра, голман).

Двојките од четвртфиналето во ЛШ се: Арсенал (Англија) – Баерн (Германија); Атлетико Мадрид (Шпанија) – Борусија Дортмунд (Германија); Реал Мадрид (Шпанија) – Манчестер Сити (Англија); ПСЖ (Франција) – Барселона (Шпанија).

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО