Јуве ќе купува млад Бразилец

Луѓето од Јувентус планираат да се вклучат во трката за потписот на младиот фудбалер, Педро Лима, кој се наоѓа на радарот на неколку европски екипи.

 

Според информациите, скаутите на „старата дама“ во континуитет ги следеле игрите на фудбалерот на Спорт Ресифе и биле презадоволни од неговите партии. Лима го носеше дресот на Бразил на Светското првенство за играчи до 17 години.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО