Французинот ја нема довербата на Тудор

Фудбалерот на Лацио, Матео Гендузи, нема да се врати во францускиот Олимпик Марсеј откако „римските орли“ ја искористија опцијата и му го откупија договорот. Лацијалите за неговите услуги платија 13 милиони евра плус дополнителни бонуси.

Денеска пак, италијанските медиуми излегоа со соопштение дека тренерот, Игор Тудор, не планира да гради тим со Гендузи за наредната сезона. Тоа може да влијае и кај челниците на тимот да го стават играчот од средниот ред на трансфер листата.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО