Јуве ќе купува голман

Голманот на фудбалскиот состав Монца, Микеле ди Грегорио, во текот на летово ќе ја промени средината.

Според новинарот, Фабрицио Романо, луѓето од Јувентус постигале начелен договор со чуварот на мрежата и ќе го ангажираат во Торино.

Тие за неговиот потпис ќе платат 18+2 милиони евра. Ди Грегорио кој во сезонава одигра 33 натпревари во Серија А, беше прогласен за најдобар на неговата позиција.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО