Де Лаурентис денеска ќе донесе одлука

Aнтонио Конте ги намали барањата за плата само за да работи во Наполи а претседателот на клубот, Аурелио де Лаурентис, до крајот на денов сака да одлучи кој ќе седне на кормилото.

Тој ќе има средба и со Гасперини кој не е сигурен дали ќе остане во Бергамо откако ја освои титулата во Лига Европа. Актуелниот тренер на Наполи, Франческо Калзона, по крајот на сезоната ќе го напушти клубот и ќе се фокусира на репрезентацијата на Словачка.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО