Пеп: Јунајтед заслужува респект

Менаџерот на фудбалерите на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, го нарече Манчестер Јунајтед најдобриот англиски клуб гледано низ историјата.

– Имаме голема почит кон Јунајтед и секогаш го почитуваме. Ние бевме подобри од нив во последните десет години но, тие се најдобриот тим во Англија. Тие заслужуваат огромна почит, рече тренерот Манчестер Сити.

Денеска на легендарниот стадион – „Вембли“ во Лондон не очекува финалето на ФА Купот во кое „граѓаните“ ќе излезат на мегдан токму со Манчестер Јунајтед.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО