Јуве допрва ќе решaва за Алегри

Медиумите во Италија се убедени дека Јувентус ќе го отпушти Масимилијано Алегри доколку „старата дама“ не обезбеди место во Лигата на шампиони (ЛШ) за наредната сезона.

Договорот на тренерот на „бјанконерите“ е со важност до 2025 година, а неговата плата изнесува седум милиони евра годишно, плус два милиона во форма на бонуси. Тимот од Торино во завршницата на Серија А влегува со 59 бодови и е на третото место на табелата.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО