Јован Манев трагичар – промаши пенал со кој Адана испадна од Купот од нисколигаш

Македонскиот фудбалски репрезентативец Јован Манев своето враќање во Адана по шестмесечната позајмица во Осијек го започна неславно.

Денес Манев во рамки на 1/16 финалето од Купот на Турција одигра цел меч против нисколигашот 24 Ерзинцанспор.

Откако мечот заврши нерешено по регуларниот дел и тоа благодарение на двата гола на Адана во 89 и 92. минута се замина во продолженија.

Но и таму немаше промени, па се пристапи на изведување пенали каде Манев во седмата серија промаши пенал, односно погоди во стативата.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО