Илија Донов се сели во Брегалница Штип, си замина и Галевски од Брера

По неколкуте нови имиња во таборот на Брера Струмица, денес од клубот си заминаа два досегашни члена.

Станува збор за младите Илија Донов и Иван Галевски кој во пролетниот дел од сезоната среќата ќе си ја побараат на друго место.

Како што дознаваме Илија Донов најверојатно кариерата ќе ја продолжи во Брегалница Штип.

Додека за услугите на Галевски се заинтерсирани неколку наши прволигаши, но и второлигаши.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО