Голманот на Англија, Џонстон предвреме ја заврши сезоната

Голманот на Кристал Палас и на англиската фудбалска репрезентатација, Сем Џонстон, поради повреда ќе го пропушти претстојното Европско првенство (ЕП) во Германија, пишува Дејли Меил.

Џонсон (31) кој му е резерва на стартерот, Џордан Пикфорд, го повреди лактот на тренингот на Англија пред мечот со Белгија.

Тој денеска беше опериран што значи дека сигурно ќе биде во „аут“ до крајот на сезоната. Џонстон има четири настапи за Англија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО