Ѓоковиќ се повлекува од Ролан Гарос

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се повлекува од Ролан Гарос. Најдобриот тенисер на планетава, нема да го продолжи натпреварувањето на Ролан Гарос поради повреда на десното колено.

По прегледот со магнетна резонанца попладнево, на Ѓоковиќ му е констатирано оштетување на менискусот на десното колено, поради што најдобриот светски тенисер нема да игра во четвртфиналето на ова натпреварување против Каспер Руд.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО