Де Брујне е подготвен за нови предизвици

Фудбалерот на Манчестер сити, Кевин де Брујне, вели дека е подготвен за нови предзвици и за евентуални понуди од екипи од Саудиска Арабија.

– Имам уште една година од договорот, треба да размислам за се’ што може да се случи. Кога ќе дојде вистинскиот момент ќе треба да се донесе вистинската одлука. На мои години треба да си отворен за се’.

Зборуваме за неверојатни пари што би можел да ги заработам непосредно пред крајот на кариерата. Ако играм таму две години ќе заработам многу пари, потенцира Белгиецот со напомена дека размислува за богатите понуди од Саудиска Арабија.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО