Го бркаа редарите, но тој не отстапи од бакнежот кон КР7

Во првиот дел од пријателската средба на Словенија против Португалија, во Стожице, на кратко мечот прекинат поради еден навивач.

Тој успеа да ја прескокне оградата и да дотрча кон Кристијано Роналдо, со цел да се фотографира, а притоа не беше уловен од редарите.

Судејки по фотографиите, станува збор за страствен навивач на португалскиот ас, па оваа средба тој ќе ја памети по тоа што направи егзибиционизан и дотрча пред полн стадион до својот миленик.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО