Алонсо : Ќе биде тежок меч за двете екипи

Тренерот на фудбалерите на Баер Леверкузен, Чаби Алонсо, потврди дека Езекиел Паласиос ќе се врати во составот на „фармацевтите“ за утрешниот натпревар со Келн во рамките на 27 коло во Бундес-лигата.

Аргентинскиот фудбалски репрезентативец кој беше надвор од терените од почетокот на јануари успеал да ја санира повредата.

– Ни претстои многу тежок натпревар кој е значаен за двата тима. Имавме цела недела да се подготвиме. Добро е ќе бидеме комплетни – потенцираше Алонсо.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО