Хоџсон го напушти кормилото на Кристал Палас

Рој Хоџсон доби отказ како менаџер на Кристал Палас, објави инсајдерот, Фабрицио Романо,
иако лондонскиот клуб се уште не ја соопштил одлуката. Според наведеното, Оливер Гласнер,
ќе биде новиот менаџер на англискиот состав откако се согласил да потпише договор за две сезони.

Тимот на Кристал Палас кој по 24 кола се наоѓа на 15-та позиција на табелата во Премиер лигата,
до крајот веројатно ќе се бори за опстанок.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО