Eурофарм Пелистер го победи Алкалоид и направи голем чекор кон титулата

Eкипата на Еурофарм Пелистер славеше убедлива победа во денешното дерби на гости кај Алкалоид со 35:25 и со овој триумф битолскиот состав направи крупен чекор кон одбрана на шампионската титула.

Најефикасен на натпреварот беше Цехте со 12 голови, а Кузмановски и Пешевски постигнаа по четири. Во редовите на Алкалоид Серафимов и Дамјан Митев имаа по шест.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО